Zatvoriť
Ak máte záujem o stretnutie s nami, vyplňte tento kontaktný formulár, alebo zavolajte na tel: +421 948 412 812

Meno / Priezvisko *

Firma

Váš e-mail *

Mám záujem o predbežnú rezerváciu číslo zájazdu / názov / približný termín

Iné info

Telefonický kontakt *

* povinné
Sledujte nás na FacebookuKontaktný formulárEnglish version

<<< späť

USA východ a Portoriko

 

Program zájazdu

1.-2.deň:

 

Odlet a prílet do NEW YORKU. Celodenná prehliadka „hlavného mesta sveta“. Legendárne veľkomesto, ktorého prehliadku začneme v jeho srdci na TIMES SQUARE. CENTRAL PARK, ROCKEFELLER CENTER, úžasný Art deco CHRYSLER BUILDING. Filmové výhľady na Manhattan si užijeme pri BROOKLYN BRIDGE a nočná panoráma nás uchváti zo svetoznámej EMPIRE STATE BUILDING.

3.-4.deň:

Symbol Ameriky – SOCHA SLOBODY, ktorej siluetu každý pozná. Plavba okolo monumentálneho pamätníka a prechádzka po známej WALL STREET. Najstarší kostol Trinity Church, mestská radnica a super obed nás čaká v ČÍNSKEJ ŠTVRTI. Smer NIAGARSKÉ VODOPÁDY! Výhliadka z Observation Tower, prechádzky popri vodopádoch a záujemcovia absolvujú nezabudnuteľnú plavbu až k nim. Víta nás PITTSBURGH! Úžasný pohľad na „Zlatý trojuholník“. Point State Park a sútok riek Allegheny a Monogahela, v ktorom vzniká rieka OHIO. Práve odtiaľto sú najkrajšie pohľady na západ slnka.

5.-6.deň:

Presun do mesta York, v ktorom sa nachádza továreň spoločnosti HARLEY DAVIDSON, ikona motocyklov, ktorá patrí k Amerike a k jej štýlu tak, ako patria špagety k Taliansku. Exkurzia priamo v továrni, v rámci ktorej sa dostaneme do výrobných hál. Pokračujeme do Lancaster County, kde žije veľká populácia AMIŠOV, ktorí odmietajú výdobytky civilizácie a dodnes sa vozia na drožkách ťahaných koňmi.

7.deň:

Prehliadka centra mesta FILADELFIA, jedného z etnicky najrôznorodejších miest USA. Prejdeme sa v INDEPENDENCE NATIONAL HISTORIC PARK a navštívime miesta, kde bola podpísaná prvá Deklarácia nezávislosti ako aj prvá americká ústava. Návštevu štátu Pensylvánia ukončíme preslávenou pochúťkou Philly cheesesteak. Odchod do WASHINGTONU. Svojský charakter a atmosféra hlavného mesta USA, ktorá je neporovnateľná s mestami, ktoré sme videli doteraz. BIELY DOM, Washingtonov či Lincolnov pamätník. NATIONAL MALL a Arlingtonský cintorín, miesto posledného odpočinku J. F. Kennedyho.

8. – 10. deň:

Odlet do MIAMI. Legendárne mesto Miami s ešte legendárnejšou plážou MIAMI BEACH. Art deco na slávnej OCEAN DRIVE, talianske, japonské, haitské, nikaragujské a najmä kubánske pochúťky na každom kroku. Znalosti španielčiny oceníte! NP EVERGLADES, unikátny ekosystém a tajuplné močiare plné aligátorov.

11.-13. deň:

Odlet na PORTORIKO. Ostrov päťkrát menší ako Slovensko, ale známy po celom svete. Afrokaribské rytmy Calypsa, Soca, Bomby, Pleny a Salsy. Hriešne, hlavné mesto SAN JUAN. Old San Juan a najstaršia španielska pevnosť Nového sveta – FUERTE SAN FELIPE DEL MORRO. Kreolské pochúťky a miešané kokteily. EL YUNQUE – nenáročný trek tropickým dažďovým pralesom s najstaršími stromami na ostrove.

14. – 16. deň:

Návšteva rumovej továrne svetoznámeho výrobcu BACARDI, výstup na najväčší rádiový teleskop sveta ARECIBO, hľadajúci aj mimozemské civilizácie. Najväčší jaskynný systém sveta v PARQUE DE LAS CAVERNAS DEL RÍO CAMUY. Návrat do San Juan, odlet do Európy a príchod domov.