Zatvoriť
Ak máte záujem o stretnutie s nami, vyplňte tento kontaktný formulár, alebo zavolajte na tel: +421 948 412 812

Meno / Priezvisko *

Firma

Váš e-mail *

Mám záujem o predbežnú rezerváciu číslo zájazdu / názov / približný termín

Iné info

Telefonický kontakt *

* povinné
Sledujte nás na FacebookuKontaktný formulárEnglish version

Možnosti fakultatívnych výletov - ostrov Bohol

 

Čokoládové kopce

Chocolate Hills sa nachádzajú na ostrove Bohol, kde sú označované za turistickú atrakciu č. 1. Ide o vápencové kopce kužeľovitého, takmer symetrického tvaru, pokryté jemnou trávou. V období sucha tráva vyschne a sfarbí sa do hneda (čokoládovo), čo dalo týmto útvarom meno. Odhaduje sa, že na ploche 50 km2 sa nachádza od 1 268 do 1 776 jednotlivých kopcov. Väčšina z nich meria od 30 do 50 metrov, najväčší je vysoký až 120 metrov. Ako symbol sa nachádzajú na zástave provincie. Sú vo filipínskom zozname turistických destinácií. Boli vyhlásené za tretiu národnú geologickú pamiatkou a navrhnuté na zaradenie do zoznamu UNESCO.
Existujú štyri legendy ich vzniku: Prvá rozpráva príbeh dvoch znepriatelených obrov, ktorí po sebe hádzali kamene, balvany a piesok. Boje trvali niekoľko dní až oboch obrov vyčerpal. Zabudli na svoje spory, stali sa priateľmi, ale keď oni odišli, zabudli upratať neporiadok, ktorý urobili počas bitky.
Romantickejšia legenda rozpráva o obrovi menom Arogo, ktorý bol veľmi silný a mladý. Zamiloval sa do Aloy, ktorá bola smrteľná. Jej smrť spôsobila Arogovi veľkú bolesť a vo svojom smútku nemohol prestať plakať. Keď jeho slzy vyschli, vznikli Chocolate Hills.
Tretia legenda hovorí o meste sužovanom obrom Carabao, ktorý zjedol všetko, k čomu sa dostal. Keď toho mali obyvatelia už dosť, vzali všetky pokazené potraviny a dali ich Corabaovi, ktorý ich zjedol. Bolo mu z nich zle a tak nechal za sebou hromadu výkalov, kým vyprázdnil svoj žalúdok. Keď sa výkaly vysušili, vznikli Chocolate Hills.
Posledná legenda je podobná a opisuje nenásytného obra Miguela, ktorý žerie všetko, čo mu stojí v ceste. Jedného dňa prišiel do údolia. Uvidel krásnu mladú ženu menom Adrianna. Ak chcel získať jej náklonnosť, musel schudnúť. A tak vylučoval všetko, čo zjedol. Jeho fekálie vyschli a premenili sa na Chocolate Hills. A Miguel získal lásku Adrianny.

 

        

 

Cesta za svätojánskymi muškami spojená s večerou na včelej farme

Tento výlet prináša zážitok pre viacero Vašich zmyslov. Po výbornej gurmánskej večeri na včelej farme v Panglao Island pokračuje cesta vyhliadkovou plavbou po rieke Loboc. Plavíte sa pomalým tempom, aby ste sa mohli pokochať zriedkavým prírodným úkazom – na brehoch rieky sú staré storočné stromy priam „obsypané“ miliónmi svätojánskych mušiek, ktoré vytvárajú efekt svietiacich stromov. Tento prírodný jav tu pozorujú už dávno, ale až od roku 2005 tu organizujú cesty pre turistov, pre ktorých to je unikátne, úžasné divadlo, vzácne predovšetkým pre obyvateľov miest. Ak ste tu v období migrovania vtákov, môžete vidieť ohromné množstvo spiacich vtákov v korunách mangrovníkových stromoch, ktoré lemujú oba brehy rieky. Budete tak mať nádherný zážitok, ktorý vie pripraviť iba matka Príroda.
  

          

 

Podmorský svet ostrova Pamilacan

Vzrušujúce chvíle zažijete v podvodnom svete v okolí ostrova Pamilacan v Boholskom mori, ktorý je považovaný za jednu z najlepších potápačských lokalít na Filipínach. Jeho vody sú domovom viac ako jedenástich druhov veľrýb a delfínov, žralokov a veľkého množstva iných vodných živočíchov, obrovských rají Manta a prekrásnych farebných rýb. Počas plavby sa môžete okrem potápania kúpať či šnorchlovať v okolí ostrova. Sprevádzať Vás budú skúsení sprievodcovia, bývalí lovci veľrýb. Po zákaze lovu veľrýb sa preškolili a dnes sú z nich ochrancovia prírody a sprievodcovia, ktorí dokonale poznajú oblasť aj život v podvodnom svete. Súčasťou výletu je aj prehliadka miestnej dediny a obed formou pikniku na prekrásnej bielej piesočnatej pláži a tieni paliem. Na ostrove sa nachádza aj asi 200 ročná španielska pevnosť Fort Santa Cruz.
 

        

 

Podrobný cenník výletov:

 

Názov výletu / počet osôb
1 2 3 4 - 6 7 - 9 10 - 20
Čokoládové kopce a plavba loďou spojená s obedom *
154 € 92 € 82 € 77 € 56 € 51 €
Podmorský svet ostrova Pamilacan spojený s obedom 186 € 103 € 103 € 77 € 56 € 46 €
Cesta za svätojánskymi muškami spojená s večerou na včelej farme  136 € 74 € 74 € 52 € 39 € 37 €

* spoločná plavba na jednom plavidle je určená pre 1 - 10 osôb