Zatvoriť
Ak máte záujem o stretnutie s nami, vyplňte tento kontaktný formulár, alebo zavolajte na tel: +421 948 412 812

Meno / Priezvisko *

Firma

Váš e-mail *

Mám záujem o predbežnú rezerváciu číslo zájazdu / názov / približný termín

Iné info

Telefonický kontakt *

* povinné
Sledujte nás na FacebookuKontaktný formulárEnglish version

MINI BALÍČEK fakultatívnych výletov

 

Podrobný program výletov (2 celodenné a 1 poldenný výlet):

 

  • Umenie, kultúra a remeslá – 8 hodín

Celodenný výlet s názvom Umenie a kultúra sa začína o 8:30 ráno. Program zahŕňa ukážku horskej scenérie a krajiny, tanečné vystúpenia, predstavenie umení a remesiel a ukážku dedín a chrámov. Prvá zastávka po odchode z hotela je v Batubulan, kde sa môžete tešiť na tanečné vystúpenia Barong a Kris, ktoré znázorňujú boj medzi dobrom (Barong) a zlom (Rangda). Po predstavení sa pôjde po ceste, popri ktorej je veľké množstvo vystavených kamenných sôch miestnych predajcov. Nasleduje prehliadka dediny Celuk, kde uvidíte spracovávanie striebra a zlata a kolekcie šperkov, ktoré si tu môžete aj kúpiť. Ďalej sa presuniete do dediny Mas, ktorá je známa svojim rezbárskym umením. Tu si môžete prezrieť rôzne výrobky z dreva a taktiež ich výrobu rezbárom. Nasleduje cesta do chrámu Samuan Tiga, ktorý bol postavený v 11. storočí. Program výletu pokračuje prechádzkou po dedinách v okolí chrámu, kde môžete vidieť typický každodenný život bežnej balijskej rodiny. Po prechádzke sa presuniete autom do dediny Penelokan, odkiaľ je nádherný výhľad na hory a jazero Batur. Po ceste ku chrámu v dedine Sebatu budete prechádzať malými dedinkami a hájmi obrovských bambusov. Nasleduje cesta do mesta Ubud, počas ktorej budete prechádzať popri ryžových poliach. Ubud bude vašou poslednou zastávkou. Toto mesto je centrom balijskej kolónie umelcov. Tu si môžete pozrieť a zakúpiť množstvo umeleckých predmetov.

  • Exkurzia do chrámu Besakih – 8 hodín

Celodenný výlet do Besakih, ktorý sa nachádza na úpätí hory Agung, sa začína o 9:00 ráno. Prvá zastávka bude v oblasti Klungkung, kde navštívite Kert Gosau (Sálu spravodlivosti), ktorá pochádza z 18. storočia. Na stropoch tu budete mať možnosť vidieť klasické obrazy znázorňujúce predstavy neba a pekla. Program výletu pokračuje cestou do hôr, do chrámu Besakih, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške takmer 1 000 m. Besakih je považovaný za „matku chrámov" na Bali. Je to komplex 30 chrámov, zložený zo 7 terasovitých úrovní na úbočí hory. Nasleduje prehliadka Goa Lawa (Netopieria jaskyňa). Pred návratom do hotela je na programe návšteva výrobcu tradičného nástroja gong v meste Blahbatu.

  • Ranný poldeň umenia a suvenírov – 4 hodiny

Program poldenného výletu začína sa o 9:00 ráno. Na pláne je objavovanie mesta Ubud a jeho okolia. Ubud je pokladaný za centrum umelcov, umenia a suvenírov celého ostrova. Prejdete cez dedinu Batubulan, kde budete vidieť ukážku tradičného balijského domova vyzerajúceho skryto. Obvykle sa do domu vchádza bránou, ktorá je podkladaná múrikom známym ako „aling-aling". Ten má praktický aj duchovný význam. Jeho úlohou je zabrániť okoloidúcim, aby videli do vnútra. Zlým duchom zasa zabraňuje vstúpiť. Ďalej pokračujete do centra Ubudu, kde sa nachádza trh – pasar. Tu strávite nejaký čas, aby ste mali možnosť užiť si atmosféru predávania a nakupovania. Následne sa presuniete do galérie s maľbami balijských maliarov, ktorých tu môžete pozorovať pri práci a taktiež sa môžete veľa dozvedieť o procese maľovania.

 

MINI balíček zahŕňa: 

  • 2 celodenné a 1 poldenný výlet
  • všetky vstupy podľa programu, poplatky za parkovanie
  • presun klimatizovanými dopravnými prostriedkami
  • anglicky hovoriaci sprievodca alebo sprievodca hovoriaci iným preferovaným jazykom