Zatvoriť
Ak máte záujem o stretnutie s nami, vyplňte tento kontaktný formulár, alebo zavolajte na tel: +421 948 412 812

Meno / Priezvisko *

Firma

Váš e-mail *

Mám záujem o predbežnú rezerváciu číslo zájazdu / názov / približný termín

Iné info

Telefonický kontakt *

* povinné
Sledujte nás na FacebookuKontaktný formulárEnglish version

<<< späť

Južná India – Mozaika kontrastov

Program zájazdu

1. – 3. deň:

 Odlietame z Viedne, aby sme už onedlho mohli v prístavnom BOMBAJI zacítiť korenistú vôňu vlhkého vzduchu exotickej Indie. Bombajská metropola pochová všetky doterajšie predstavy o Indii ako o chudobnej krajine. Podnikneme výlet za hlbším poznaním hinduistickej kultúry v podobe dávnych jaskýň a chrámov Slonieho ostrova, tzv. ELEPHANTA ISLAND.

4. – 5. deň:

Ruch a chaos veľkomesta vymeníme za inšpiratívnu krásu a veľkoleposť UNESCO pamiatky Maharashtra. Neopomenieme ani preslávený chrám Kailáš v komplexe jaskýň ELLORA, kde objavovaním princípov budhizmu, hinduizmu a džinizmu pochopíme význam spojenia „náboženská symbióza“. Deň zakončíme pohľadom na mauzóleum Bibi Ka Maqbara, kde si povieme, prečo sa tak podobá na slávny Tádž Mahal. Dohadovanie sumy za hodvábne tkaniny v uličkách URANGABADU, bývalého hlavného mesta mughalského vládcu 17. storočia! Večerný prelet z Aurangabadu do hlavného mesta južného štátu Tamil Nadu.

6. – 7. deň:

Ráno v metropole CHENNAI otvorí snehobiela Katedrála Santhome, nachádzajúca sa neďaleko druhej najdlhšej pláže sveta Marina (13 km). MAHABALIPURAM, naša ďalšia zastávka na ceste do PONDICHERRY, bývalej francúzskej kolónie. Vychutnajte si pre Indiu netypickú architektúru farebných domčekov prechádzkami po meste. Zažite aj vy harmóniu ašrámu Auroville, univerzálneho mesta zosobňujúceho ľudskú jednotu, aby vás už poobede unášali pohľady na chrámovú architektúru juhu v predvedení Brihadishwara v skvostnom UNESCO meste TANJORE.

8 – 9. deň:

Chrámový komplex mesta TRICHY Sri Ranganathaswamy, budovaný dlhšie ako 10 storočí, spolu s neďalekým Rock Fort Temple pyšne sa týčiacim nad mestom. Prezrieme si aj stupňovité chrámové veže, tzv. „gópury“ drávidskej architektúry v Meenakshi Temple, ktoré sú v kontraste s početnými stĺpmi indo-saracénskeho kráľovského paláca Thirumalai Nayak z obdobia 17. storočia. To sú dva symboly mesta s pôdorysom v tvare lotusa – MADURAI.

10. – 12. deň:

Pozorovanie divokých zvierat v národnom parku PERIYAR, či prechádzky po plantážach korenia v okolí mestečka THEKKADY. Nechajte sa rozmaznávať ako maharadžovia počas jedinečnej plavby na luxusnom housebóte – kettuvallam. Započúvajte sa aj vy do šepotu paliem zdobiacich fascinujúci ekosystém vodných kanálov Keraly a na vlastnej koži zažite východ slnka v ALLEPPEY, v meste známom ako Benátky východu. Mesto s kostolom sv. Františka (najstarší v Indii), v ktorom sa kedysi nachádzal hrob cestovateľa Vasca de Gamu. Pri prechádzkach pomedzi 500-ročné domy portugalských a holandských kolonistov vás určite zaujmú čínske rybárske siete pri Kočinskej pevnosti, dokresľujúce kolorit daného regiónu. Čakajú vás zážitky ako z iného sveta.

13. – 14. deň:

Sme v štáte Karnataka. OOTY – kráľovná horských staníc založená britom Johnom Sullivanom (1819), obklopená „modrými“ horami Nilgiri vo výške 2 286 m n. m., ponúka príjemný únik pred páliacimi lúčmi indického slnka. Pokochajte sa nekonečnými výhľadmi z najvyššieho vrchu oblasti Dodda Betta (2 623 m n. m.) a zažite chuť zlatistého nápoja sviežozelených čajovníkových plantáží, ktoré navštívime v CONOOR. Pri presune využijeme vyhliadkovú jazdu parným vláčikom, ktorého trasa zapísaná v dedičstve UNESCO má prevýšenie 2 200 metrov. Prejdeme niekoľkými kamennými mostami, dodávajúcimi okolitej krajine jedinečný charakter, ktorý porovnáme s atmosférou a s leskom vychýreného paláca v MYSORE. HAMPI, kde nás čakajú kamenné ruiny bývalého impéria Vijayanagarov, pripravené rozpovedať príbehy, ktoré ani čas neodvial.

15. – 18. deň:

Naše putovanie po orientálnom subkontinente zakončíme relaxačným pobytom na idylickej pláži v štáte GOA.V tejto bývalej portugalskej kolónii si každý príde na svoje. Pochopíme, že Indii stereotypy nesvedčia. S týmto poznaním a plní zážitkov sa vrátime z Bombaju domov – do Európy.