Zatvoriť
Ak máte záujem o stretnutie s nami, vyplňte tento kontaktný formulár, alebo zavolajte na tel: +421 948 412 812

Meno / Priezvisko *

Firma

Váš e-mail *

Mám záujem o predbežnú rezerváciu číslo zájazdu / názov / približný termín

Iné info

Telefonický kontakt *

* povinné
Sledujte nás na FacebookuKontaktný formulárEnglish version

<<< späť

Indonézia - Jáva, Bali

Najlepšie obdobie na cestovanie do tejto destinácie je od apríla do októbra. Ale aj v ostatných obdobiach sú len občasné rýchle búrky, ktoré sa rýchlo vypršia a vyschnú.

1. deň:

Privítanie a privátny transfer z letiska v Jakarte do centra mesta do hotela.

Ubytovanie: Santika Hotel Jakarta 4* (nachádza sa neďaleko centrálnej obchodnej štvrti). Web: http://www.santika.com/jakarta-premiere/.

2. deň: Jakarta (R)

Raňajky v hoteli. Celodenná prehliadka mesta s privátnym sprievodcom, ktorá zahŕňa Národné múzeum (zavreté v pondelok), Národný pamätník, starý prístav Sunda Kelapa, staromestské námestie Fatahillah. Prehliadka pokračuje okolo paláca Merdeka, mešity Istiqlal a katedrály, nasleduje návrat do hotela. V neskôr popoludní voľný program.

3. deň:  Jakarta – Bogor – Bandung (R)

Po raňajkách privátny transfer diaľnicou do Bogoru. Po príchode návšteva botanickej záhrady, ktorá dominuje centru mesta a pokrýva celkovú plochu s výmerou 87 ha. Nasleduje cesta do Puncak, počas ktorej je na pláne zastávka v Safari parku, kde voľne žijú divoké zvieratá zo všetkých kontinentov na 55 hektároch parkovej plochy. Medzi vzácne druhy, ktoré tu žijú, patria anoa a nosorožce. Pokračovanie vo výlete, neustále stúpanie cestou vinúcou sa cez krajinu čajovníkových plantáží. Cestou dole ako pozadie budú viditeľné vrchy Gede a Pangrango. Príchod do Bandungu.

Ubytovanie: Hotel Grand Preanger 4*.

4. deň: Bandung (R)

Po raňajkách, cesta cez Lembang s privátnym sprievodcom, prechod cez bohatý poľnohospodársky kraj, s terasami trhových záhradníckych plodín, odkiaľ už bude na dosah kráter Tangkuban Perahu (kráter prevrátenej lode), najdostupnejší sopečný kráter v Indonézii. Návšteva horúcich prameňov Ciater pred cestou späť do Bandungu.

5. deň: Bandung – Jogja (R)

Skoré raňajky v hoteli,  privátny transfer na železničnú stanicu na vlak do mesta Jogja (klimatizovaná kabína). Cesta ponúka krásne scenérie vysočín a nížin ostrova Jáva. Popoludní príjazd do Jogja. Privátny transfer do hotela.

Ubytovanie:  Ibis Malioboro.

6. deň: Jogjakarta (R, V)

Raňajky v hoteli. Celodenná exkurzia zahŕňajúca chrám Borobudur a prehliadku mesta. Začína sa cestou do chrámu Borobudur, najväčšej zo všetkých indonézskych pamiatok, starej okolo 1 200 rokov, ktorá je aj najväčšou budhistickou pamiatkou na svete. V priebehu storočí bol pochovaný pod džungľovým porastom a sopečným popolom. Nasleduje návšteva neďalekého chrámu Mendut a po nej návrat do mesta. Pokračuje prehliadka mesta, zahŕňajúca sultánov kráľovský palác, vtáčí trh, vodný zámok Taman Sari, domáci batikový priemysel, striebrotepca Kotagede a ručnú výrobu kožených bábik. Vo večerných hodinách odchod s “Andong” – dáte si večeru, nasleduje predstavenie baletu Ramayana v Purawisata. Návrat do hotela v noci.

7. deň: Jogja – Denpasar, Bali (R)

Raňajky v hoteli. Ráno voľný program až do určeného času odubytovania sa. Popoludní so sprievodcom návšteva najpôsobivejšieho chrámu 9. storočia Prambanan, ktorý bol zreštaurovaný po rokoch zanedbávania a vďaka tomu majú návštevníci opäť jedinečnú možnosť uzrieť jeho božskú symetriu, eleganciu a bohatosť sochárskych detailov. Pokračuje sa na letisko na večerný let do Denpasaru, Bali. Po prílete na denpasarské letisko Ngurah Rai privátny transfer do hotela

Ubytovanie: Villa Bitang 4*, Bali.

8. – 14. deň: Bali (R)

Počas týchto dní voľný program, v rámci ktorého budú k dispozícií mnohé možnosti fakultatívnych aktivít a výletov (viď. balíky výletov nižšie). posledný deň privátny transfer na letisko v koordinácii s termínom Vášho odletu.

Ubytovanie: Villa Bintang 4*, Bali.

Podrobný program možných fakultatívnych výletov

Podrobný program výletov v rámci MAXI BALÍČKA (3 celodenné a 2 poldenné výlety):

Umenie, kultúra a remeslá – 8 hodín

Celodenný výlet s názvom Umenie a kultúra sa začína o 8:30 ráno. Program zahŕňa ukážku horskej scenérie a krajiny, tanečné vystúpenia, predstavenie umení a remesiel a ukážku dedín a chrámov. Prvá zastávka po odchode z hotela je v Batubulan, kde sa môžete tešiť na tanečné vystúpenia Barong a Kris, ktoré znázorňujú boj medzi dobrom (Barong) a zlom (Rangda). Po predstavení sa ide po ceste, popri ktorej je nespočetné množstvo vystavených kamenných sôch miestnych predajcov. Nasleduje prehliadka dediny Celuk, kde uvidíte spracovávanie striebra a zlata a kolekcie šperkov, ktoré si tu môžete aj kúpiť. Ďalej sa presuniete do dediny Mas, ktorá je známa svojim rezbárskym umením. Tu si môžete prezrieť rôzne výrobky z dreva a taktiež ich výrobu rezbárom. Nasleduje cesta do chrámu Samuan Tiga, ktorý bol postavený v 11. storočí. Program výletu pokračuje prechádzkou po dedinách v okolí chrámu, kde môžete vidieť typický každodenný život bežnej balijskej rodiny. Po prechádzke sa presuniete autom do dediny Penelokan, odkiaľ je nádherný výhľad na hory a jazero Batur. Cestou ku chrámu v dedine Sebatu budete prechádzať malými dedinkami a hájmi obrovských bambusov. Nasleduje cesta do mesta Ubud, počas ktorej budete prechádzať popri ryžových poliach. Ubud bude Vašou poslednou zastávkou. Toto mesto je centrom balijskej kolónie umelcov. Tu si môžete pozrieť a zakúpiť množstvo umeleckých predmetov.

Exkurzia do chrámu Besakih – 8 hodín

Celodenný výlet do Besakih, ktorý sa nachádza na úpätí hory Agung, sa začína o 9:00 ráno. Prvá zastávka bude v oblasti Klungkung, kde navštívite Kert Gosau (Sálu spravodlivosti), ktorá pochádza z 18. storočia. Na stropoch tu budete mať možnosť vidieť klasické obrazy znázorňujúce predstavy neba a pekla. Program výletu pokračuje cestou do hôr, do chrámu Besakih, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške takmer 1 000 m. Besakih je považovaný za „matku chrámov" na Bali. Je to komplex 30 chrámov, zložený zo 7 terasovitých úrovní na úbočí hory. Nasleduje prehliadka Goa Lawa (Netopieria jaskyňa). Pred návratom do hotela je na programe návšteva výrobcu tradičného nástroja gong v meste Blahbatu.

Jatiluwih a mystický jazerný chrám – 10 hodín

Program celodenného výletu sa začína o 9:00 ráno. Západné okresy Tabanan a Mengwi boli kedysi mocné súperiace kniežatstvá. Po opustení mesta Denpasar, vstúpite do ryžového pásu južných plání. Pláne sú udržiavané zavlažovacím systémom zvaným subak. Úrodné polia siahajú až k sopke Batukaru. Poľnohospodári tu nemusia dodržiavať žiadne vyhradené obdobia pre pestovanie a zber. Následne pokračujete severným okruhom Jatiluwih, ktorý je známy pre svoje nádherné scenérie. Výhľad z horskej dediny budete mať na celé južné Bali. Jatiluwih je umiestnený na vysokom terasovitom svahu Jatiluwih, ktorý si svoje meno naozaj zaslúži, v preklade znamená „naozaj úžasný“. Po vstupe do dediny Baturiti, budete pokračovať po ceste, ktorá vedie do Bedugulu. Po opustení južných plání sa mení scenéria z ryžových polí na plantáže cibule, kapusty a papáje, ktoré rastú v studenom prostredí na vysočine. V Bedugulu sa nachádza pokojné jazero Bratan. Na malom útese pri jazere leží chrám Ulun Danu. Posledným bodom programu výletu pred návratom hotela je návšteva neďalekého trhu kvetín a ovocia Candi Kuning.

Ranný poldeň umenia a suvenírov – 4 hodiny

Program poldenného výletu sa začína o 9:00 ráno. Na pláne je objavovanie mesta Ubud a jeho okolia. Ubud sa pokladá za centrum umelcov, umenia a suvenírov celého ostrova. Prejdete cez dedinu Batubulan, kde budete vidieť ukážku tradičného balijského domova vyzerajúceho skryto. Zvyčajne sa do domu vchádza bránou, ktorá je podkladaná múrikom známym ako „aling-aling". Ten má praktický aj duchovný význam. Jeho úlohou je zabrániť okoloidúcim, aby videli do vnútra. Zlým duchom zasa zabraňuje vstupu. Ďalej pokračujete do centra Ubudu, kde sa nachádza trh – pasar. Tu strávite nejaký čas, aby ste mali možnosť užiť si atmosféru predávania a nakupovania. Následne sa presuniete do galérie s maľbami balijských maliarov, ktorých tu môžete pozorovať pri práci a taktiež sa môžete veľa dozvedieť o procese maľovania.

Kráľovský chrám, opičí les a Tanah Lot – 6 hodín

Program poldenného výletu sa začína o 14.00. Pôjde sa do centrálnej časti ostrova. Po ceste do Mengwi budete prechádzať krajinou plnou ryžových polí a malými dedinkami. Obrovský chrám Pura Taman Ayun, obklopený širokou krásnou priekopou, bol hlavným chrámom kráľovstva Mengwi. Nasleduje návšteva Alas Kedaton, lesa, ktorý je domovom stoviek malých opíc. Na záver je naplánovaná prehliadka chrámu Tanah Lot, umiestneného na malom skalnatom ostrovčeku.

Podrobný program výletov v rámci MINI BALÍČKA (2 celodenné a 1 poldenný výlet):

Umenie, kultúra a remeslá – 8 hodín

Exkurzia do chrámu Besakih – 8 hodín

Ranný poldeň umenia a suvenírov – 4 hodiny